НИКОЛЧЕ северномакедонски се просветли, откако остана БЕЗ ФОТЕЉАТА

Поранешниот МНР и потписник на Преспански договор Никола Димитров, главен поклоник на зајковизмот, откако беше отфрлен од истиот и остана без фотеља, доби просветлување и конечно дозна што последици предизвика […]

Никола Димитров го нарече народот што протестира неинформиран и неупатен!

Земјата сепак се врти Фарса, меѓу другото, се дефинира како настан или ситуација што е апсурдна. Деновиве во Собранието се одвива токму фарса, за две суштински важни прашања за македонските […]

ДИМИТРОВ му одговори на БУЈАР за документот од Бугарија

Откако актуелниот МНР, Бујар Османи јавно објави што потпишал со Бугарија поранешниот колега Никола Димитров во врска со Илинденското востание и Гоце Делчев, имаше драматична осуда од домашната јавност за […]

БУЈАР го уби ДИМИТРОВ, (документи) еве што потпишал за ИЛИНДЕН со Захариева

Актуелниот министер за надворешни работи Бујар Османи го уби поранешниот министер Никола Димитров во објава на ФБ. До тој степен го посрамоти, што веројатно Димитров треба да се сокрие и […]

ДИМИТРОВ демантира бизнис, но НЕ и за корупцијата од Преспа

Поранешниот МНР и вицепремиер Никола Димитров се обиде неуспешно да ги демантира наводите објавени на нашиот сајт за мотивите за предвремена имплементација на Преспански договор во Македонија, преку демантирање и […]

ДАЛИ ДИМИТРОВ стана просечен бизнисмен како ЉУБЧО Вовода

Во јавноста се повеќе зачудува огромното салто мортале на поранешниот МНР и вицепремиер Никола Димитров, кој од перјаник на заевизмот, се претвори во најголем критичар на власта. Од момчето кое […]

ДИМИТРОВ: Јас сум искористен, а бев рок ѕвезда

Поранешниот министер и вицепремиер Никола Димитров во вечерашното гостување во емисијата „Само вистина“ се осврна на критиките кон него, кои дојдоа откако тој не беше вклучен во новата влада на премиерот Димитар […]

ГOCПОД да ги кaзни, CДCM гo pacтуриja Никoлa

Никола Димитров си стави мета на грбот со прес-конференција на која посочи дека Владата на Ковачевски е подготвена на ново велепредавство на македонскиот народ со прифаќање на бугарските барања во […]

CBEТOТ ни cе cмее cо пopaките нa Hикoлa Димитpoв

Македонија очекува да добие зелено светло од ЕУ и годинава да ги почне прегoворите за членство, вели шефот на дипломатијата Никола Димитров во интервју за „Фајненшел тајмс“. Смета дека Брисел […]