Македонски концепт: НАТО Алијансата е клучна за безбедноста и стабилноста на Македонија, политички дилетанти ја замајуваат јавноста

Политичката партија Македонски Концепт во рамки на најновите изјави на политички дилетанти од типот на квази-политичката партија Левица и претседателски кандидати од типот на Билјана Ванковска, а во врска со […]

РЕАКЦИЈА од Извршниот директор на Македонски Концепт на изјавите од Ванковска: „Универзитетски професор по Политички систем води кампања базирана на небулози и глупости!

Ванковска често милува да каже дека ќе се залага за  излегување од НАТО, дека ќе го раскине договорот со Бугарија, па и ќе го оспори Преспанскиот договор. На ова Извршниот директор […]

АЛБАНСКИОТ ШОВИНИЗАМ анализиран од ИТ на МК

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА, 28 ДЕКЕМВРИ 2023 ГОДИНА Албанскиот етнички шовинизам добива димнзии на верски радикализам Во врска последните изјави на македонски политичари од албанската етничка заедница, поткрепени од косовски политичари, а […]

БУЈАР ОСМАНИ свесно ја внесува Македонија во српско – косовскиот судир

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА 05 ОКТОМВРИ 2023 ГОДИНА БУЈАР ОСМАНИ свесно ја внесува Македонија во српско – косовскиот судир Партијата Македонски Концепт најостро ги осудува низата обиди на т.н. министер за надворешни […]

ОРБАН: Треба да формираме ново НАТО, но без САД, веројатно со КИНА

„Европско НАТО би било решение. Веќе го предложив во 2012 година“, рече Орбан во интервју за швајцарскиот неделник Ди велтвохе, додавајќи дека европските земји би требало да бидат подготвени да […]

ВУЧИЌ и КУРТИ стоите подалеку од МАКЕДОНИЈА, сметката сами да си ја платите

„Имавме тежок состанок, ќе имаме уште. На 18 март би требало да се видиме на територија на Северна Македонија, тогаш и господинот Борел ќе биде во посета на регионот. Дотогаш […]

МАКРОН ПОТВРДИ воени авиони за Украина, РУСИЈА моли за мир

Снабдувањето на Украина со борбени авиони би било еден од најголемите чекори досега за западна поддршка, а Москва предупреди дека тоа ќе ескалира и ќе го продолжи конфликтот. Истата таа […]

ВОНРЕДНО: Путин бара фашистичка БУГАРИЈА да се ДЕЛИ на три дела

Скоро 200 години Русија, без разлика дали е царска, болшевичка, советска или на Путин, неотповикливо ја продолжува својата гнасна и валкана игра кон Бугарија, коментираат бугарските медиуми на веста која […]

БОГОЈЕСКИ до Рама: Отворен акт на рушење на УСТАВЕН ПОРЕДОК на Македонија

Во врска поканата на албанскиот премиер Еди Рама кон македонски партии на албанската етничка заедница во Македонија, за расправање по прашања кои се од внатрешен карактер на нашата земја, со […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Турско оружје за Косово виа Македонија

11 КАМИОНИ НОСAT ОРУЖЈЕ ЗА КОСОВО?! На македонско-бугарската граница има возила кои од Турција превезуваат минофрлачи и проектили! Државните органи на Република Србија неофицијално добиле инфромција, од увид на товарните […]