(Фото) Тамара со мајка ѝ во Истанбул, малку забава и освоена награда, а еве што им порача на своите фанови

Тамара Тодевска деновиве престојува во Истанбул, Турција, а друштво и прави мајка ѝ. Поводот за престојот е поканата за примање на наградата „Пејачка од Македонија“ на меѓународниот фестивал „Best of […]

бучковски

БУЧKOBCKИ ocтанa бeз нaгpaда, шиpи дeфетизaм

Промената на власта во Бугарија, отварањето на можноста за составување на нова бугарска проевропска влада, не му се допадна на македонскиот награден преговарач Бучковски. Самото губење на позициите на наградувачите […]

ПЕРВЕРЗНО: Еве што добил Филипче од град Скопје

Иако се уште се свежи сеќавањата од пискотниците од тетовската болница, Градот Скопје во претходниот советнички состав се одлучил да го награди министерот за здравство, Венко Филипче за неговите „достигнувања“ […]

БОГОЈЕСКИ одбива да прими „награда“ од Заев

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески жестоко реагираше на веста за донесена одлука на власта на Заев да дели награди за администацијата, еден ден пред избори. За него тоа е […]

УДАРНА ВЕСТ: Овие херои не смеат да одмараат, власта смее

Овие луѓе се херои: За миг решија да одморат и да земат душа! Наши пожарникари кои храбро се борат со пожарите конечно можат да здивнат. Овие чесни политичари одлучија да […]