Италијанскиот министер за одбрана во скандал со оружје за Украина

Во Италија дојде до конфликт меѓу лидерот на партијата Движење пет ѕвезди, Џузепе Конте и министерот за одбрана на земјата, Гвидо Крозето, околу испораката на оружје за Киев. Ова го […]

Еве кој министер бил УЧЕСНИК ВО ВЕРИЖНИОТ СУДИР

Верижен судир на неколку возила вечерва се случил на улицата „Илинденска“ пред Владата. Според првичните информации нема повредени лица, според неофицијални информации, еден од учесниците во судирот бил и министерот […]

ЕРДОГАН со притисоци врз Македонија, дали ќе му помине

Ердоган во Истанбул вршел притисок врз Заев да има министер Турчин во македонската Влада, турските партии биле против да добијат министерство без ресор. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган на 5 […]

МАШАЛА министер

Власта ги угостува министрите, а не граѓаните. Пример е посветениот министер за правда, господин Бојан Маричиќ кој покрај ручекот, ја изеде и правдата. Вакво буцкосување до сега не е забележано […]