ОБИЏУКОВЦИ НА АПАРАТИ, Скопје остана без снабдување за празнициве

Албанската полиција, со меѓународна (САД) асистенција / истрага, во регионот на градот Поградец денеска уапсила три лица, откако во нивното возило биле пронајдени вкупно 58 килограми хашиш, кои требало да […]

ЕУ ЗГРОЗЕНА од албанскиот етнички шовинизам, заврши пребројувањето

ЕУ е згрозена од албанскиот етнички шовинизам, особено по реакциите на владата на Велика Британија, која донесе акционен план за справување со таквите пројави од минатите векови, одлучи и во […]

Внимавајте ако сте во Белград: ЛАЖНИ таксисти хараат со нова шема на измама – ќе ве „ошурат“ до гола кожа!

Српските медиуми апелираат до страските туристи многу да внимаваат кога се качуваат во такси во главниот град на Србија. Се почест е бројот на туристи кои се излажани – односно […]

МЕГА СКАНДАЛ (видео): Таче бил активист на ВМРО ГРУЈОВО и омилен во фамилијата

На социјалните мрежи се појави скандал видео, на кое се гледа лидерот на СДСМ и премиер Димитар Ковечевски Таче како ужива во екипата на диктаторот Никола Груевски. Тој бил прва […]

Богојески: Децата на Левица се очајни

На социјалните мрежи постои жесток судир помеѓу приврзаниците на Македонски Концепт и оние на Левица. Лавината беше предизвикана поради неколку фб статуси на Петар Богојески, на темата Левица и Кончита, […]

Зошто Богојески кажува едно, Апасиев друго за Уредбата на Бајден

Македонија силно се вознемири од веста за донесување на специјална Уредба на американскиот претседател Бајден, со која се ставаат на црна листа сите вмешани во корупција или противници на американската […]