ВОНРЕДНО (видео): Апасиев и Максим се на потег, дали ќе им дозволат?

ВОНРЕДНО (видео) обраќање на лидерот на Македонски Концепт Петар Богојески за обединување на опозицијата под услови кои ќе ги кажат Апасиев од Левица и екипата на Максим Димитриевски. Дали се […]

МАКСО живее во минатиот век, ова се други времиња

Лидерот на партијата Македонски Концепт, Петар Богојески смета дека изјавата на градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски за хомосексуланите заедници е дискриминирачка и антипод на граѓанската држава, за која наводно партијата […]

АНАЛИТИЧАРОТ на Заев сеел магла, МАКСО не бил човекот на Бранко

Аналитичарот Ненад Јовановиќ умешно манипулираше на темата Движењето на Максим Димитриевски, особено после излагањето на Бранко Црвенковски на трибината организирана од страна на Советот на амбасадори. Тој во тие моменти, […]

ЗА НАША МАКЕДОНИЈА е новата партија на Бранко Папата

Шпекулациите стануваат реалност, Бранко Црвенковски Папата е при крај со процедурите за формирањето на нова партија. Името на партијата ќе биде „За наша Македонија“, а целокупната логистика ќе ја обезбеди […]

И Максим Димитриевски им се обрати на довчерашните другари од партијата кои гласаа „ЗА“ франуцкиот предлог

Градоначалникот Максим Димитриевски со порака до владата, пратениците и народот: Свеста и чувството дека сум Македонец треба да стојат повисоко од сè друго на светов Крсте Петков Мисирков НЕ ОЧАЈУВАЈ […]

РЕФОРМИ во СДСМ, дали се распаѓа таа партија

Додека во СДСМ се прават завршни консултации околу изборот на кадри за новата влада, растат шпекулациите дека незадоволството од тие решенија и од политиките на СДСМ може да резултира со […]

На МАКСО не му даваат да се кандидира за лидер, еве за што

Официјално, на синоќешната прес-конференција, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска ја информираше јавноста дека во партијата ќе има внатрепартиски избори на 12 декември. Од денеска може да се пријават сите заинтересирани […]

ШAНAЦ вeoма вpло нepвозaн

Кандидатот за градоначалник на Куманово од ВMPO-ДПMHE, Тони Михајловски на социјалните мрежи ги обвини своите сопартијци дека наместо за него, на локалните избори работеле за неговиот противкандидат Мaкcим Димитриевски. Во […]

МАКСО го фати ЗАЕВ во лага

Димитриевски му врати на Заев: Вистинските социјалдемократи секогаш ја говорат вистината и не се служат со манипулации и инсинуации како тебе, Зоране! Ова беше реакцијата на градоначалникот на Куманово, Максим […]

Максим избркан, Жика не! Кај е проблемот?

На овие локални избори карактеристични се двајца кандидати за градоначалници, едниот во Куманово, другиот во Илинден. Максим Димитриевски избркан од СДСМ, зашто се кандидирал како независен, а Жика Стојановски не […]