ВУЧИЌ и КУРТИ стоите подалеку од МАКЕДОНИЈА, сметката сами да си ја платите

„Имавме тежок состанок, ќе имаме уште. На 18 март би требало да се видиме на територија на Северна Македонија, тогаш и господинот Борел ќе биде во посета на регионот. Дотогаш […]

(Видео) ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Русија поразена, се повлекува кон КРИМ

Борците на специјалната единица „Карлсон“ го подигнаа украинското знаме на левиот брег на регионот Херсон. Ова е објавено на страницата на специјалната единица, пренесува Укринформ. Знамето на Украина беше закачено […]

Новинарот го прашува Зеленски: „Што ќе правите по војната?“, еве го ХИТ одговорот!

Во неколку наврати, Володимир Зеленски изјави дека војната започнала на Крим и ќе мора да заврши со неговото ослободување. Само да спомнеме неколку зборови изговорени за време на некои говори […]

БУГАРИ ВМЕШАНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА НА КРИМСКИОТ МОСТ? Тврдењата кренаа прашина, експлозивот во камионот бил спакуван во Бугарија!

Не стивнуваат реакциите за уништувањето на кримскиот мост што ги поврзува Русија и Крим. Мостот беше кренат во воздух во саботата рано наутро. Половина од патниот дел од мостот беше […]

ПУТИН Е НАЈЈАК, погледнете како за една ноќ го поправи МОСТОТ на Крим

После успешната воена операција на неспособната Украина, со која во еден удар до сруши мостот на Крим, Путин не чекаше со реакција. Тој во еден здив го поправи мостот за […]

(Видео) ПУТИН е мртов, тензично во Москва

Ситуацијата во Москва драматично се промени откако Кримскиот мост – клучен капацитет за снабдување на нелегално анектираниот руски полуостров Крим и трупите кои ја нападнаа јужна Украина – беше срушен […]

ТРАГЕДИЈА ЗА УКРАИНА: Ја втурнаа во војна, а сега да отстапела територии

Американскиот „шеф“ на сите дипломатии Хенри Кисинџер на самитот во Давос даде скандалозна и тажна изјава, со што предизвика огромен револт кај сите поддржувачи на Украина низ светот. Имено тој […]

(ВИДЕО) КОНЕЧНО ОТКРИЕНО зошто беше прекинат говорот на Путин

Пред неколку денови во Москва се одржа централна прослава по повод 8 години од окупацијата на Крим, во организација на Кремељ и партијата на Путин, Единствена Русија. На митингот лично […]

БРИТАНЦИТЕ подготвени да го исплескаат Путин по газето

Секретарот за одбрана на Обединетото Кралство го обвини Владимир Путин дека полудел, по ситуацијата во Украина и го спореди со царот Николај I за време на Кримската војна. Во коментарите […]