ВУЧИЌ и КУРТИ стоите подалеку од МАКЕДОНИЈА, сметката сами да си ја платите

„Имавме тежок состанок, ќе имаме уште. На 18 март би требало да се видиме на територија на Северна Македонија, тогаш и господинот Борел ќе биде во посета на регионот. Дотогаш […]

ПОЕНТА НА ДЕНОТ со Албанци руски измеќари

ПОЕНТА НА ДЕНОТ Сите Албанци кои соработуваат со Румен Радев за имплементација на „францускиот предлог“ се руски измеќари! Тие дирекно ги исполнуваат насоките на Путин за дестабилизација на Балканот! Последните […]

ОВА НЕ ЧЕКА доколку внесиме БУГАРИ во Устав

Македонското друштво „Илинден” од Тирана, Албанија во реакција, како што наведува, остро ја осудува бугарската пропаганда меѓу Македонците во селата на областа Гора во Албанија и во Косово. Во реакцијата […]

ОФИЦИЈАЛНО Рама е премиер на Македонија, започнува албанското ропство

Македонската влада ја составиле луѓе од Косово и Албанија, чии измеќари се Заев и Таче, откри пратеничката на Алтернатива Сафије Садики во својот говор од собраниската говорница во расправата за реконструкција на владата. […]

АЛБАНКИТЕ полуголи со КРСТОВИ, исламистите ги нападнаа

Дуа Липа и Рита Ора се албански пејачки, домородци од Косово и Метохија, а двете кариерите ги направија во Велика Британија и стекнаа светска популарност. Тие секогаш го истакнуваа своето […]

ЦЕПКИ: КУРТИ со „гостиварски фори“ на ЗАЕВ, тој не знае кој се договорил со ВУЧИЌ

Премиерот на Косово, Аљбин Курти, фатен во тесно, започна да се служи во финтите на Заев, па после пазарот со Вуќич да ги ослободи уапсените Срби за тероризам, сега не […]

МАКЕДОНСКАТА ОФАНЗИВА ќе им помага на Македонците со погрешен „софтвер“

Нашата уникатна политика на македонска офанзива, како најдобар начин на одбрана, ќе им помага на Македонците со погрешен „софтвер“ во главите, истакна лидерот на партијата Македонски Концепт, Петар Богојески. Целта […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Турско оружје за Косово виа Македонија

11 КАМИОНИ НОСAT ОРУЖЈЕ ЗА КОСОВО?! На македонско-бугарската граница има возила кои од Турција превезуваат минофрлачи и проектили! Државните органи на Република Србија неофицијално добиле инфромција, од увид на товарните […]

КУРТИ СЕ ЗАКАНИ, дали УЧК ќе влезе во Белград?

Косовскиот премиер Албин Курти дирекно се закани до српскиот претседател Александар Вучиќ поради најавата за враќање на српската војска на Косово. Имено, Вучиќ смета дека српската армија има право да […]

БОГОЈЕСКИ до Османов: Не се мешај во Косово, немаш овластување

Со голема загриженост ја следиме состојбата на северот на Република Косово. Нападот врз полицијата на Косово и ЕУЛЕКС, како и сите акти кои водат кон ескалација на ситуацијата се неприфатливи, […]