ОЛИВЕР се пофали, цела година со 20.000 полицајци запленил дури 1.5 кг дрога

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на неговиот фејсбук профил се пафали со неверојатни резултати во борбата против нелегалната трговија со дрога. Според Спасовски, попусти сите му забележуваат на напливот […]

(Видео) АЛБАНСКАТА МАФИЈА ја преплави Белгија со дрога

Белгија долго време имаше репутација на здодевна земја, која го следи владеењето на правото, но неодамна стана европски центар за шверц на кокаин. Антверпен учествува со 40 отсто од сите […]

„Maкедонецот“ го контролира БИЗНИСОТ СО КОКАИН на Балканот

Според новите информации на странските тајни служби, „Македонецот“ Радоје Звицер, кој е означен како водач на криминален кавачки клан и кој е во бегство, се движи на релација Еквадор-Бразил-Мексико, каде […]

КОЛУМБИЈА заплени цел тон кокаин за Македонија

Колумбиската управа за борба против наркотици при рутинска проверка во пристаништето Буенавентура открила контејнер во кој имало еден тон кокаин, при што товарот бил наменет за балкански нарко-картел, а дестинацијата […]