КИНЕЗИТЕ откриле ВОНЗЕМЈАНИ, сите им се смеат

Тим кинески научници кои ги анализирале далечните егзопланети во потрага по знаци на живот, велат дека пронашле „сомнителни сигнали“ кои можат да укажат на вонземска цивилизација, се вели во извештајот […]

КУРТИ му даде корпа на Таче, дечко намали со Србија

Владата на Косово објави дека нејзиниот претседател Албин Курти добил покана од неговиот македонски колега Димитар Ковачевски за учество на самитот на „Отворен Балкан“, што ќе се одржи на 7 […]

ТРАГЕДИЈА ЗА УКРАИНА: Ја втурнаа во војна, а сега да отстапела територии

Американскиот „шеф“ на сите дипломатии Хенри Кисинџер на самитот во Давос даде скандалозна и тажна изјава, со што предизвика огромен револт кај сите поддржувачи на Украина низ светот. Имено тој […]

КИСИНЏЕР се јави: ПУТИН погреши, КИНА нема да го следи

Оваа година се одбележуваат 50 години од посетата на Ричард Никсон, поранешниот претседател на САД, на Кина. Организатор на тој кинеско-американски договор, кој означи голема промена во Студената војна и […]

(Видео) Вучиќ распали: ,,Баш ме брига” за Американците, Русите и Европјаните

Не ме интересираат ни западните ни источните амбасади, ,,баш ме брига” за Американците, Русите и Европјаните, изјави претседателот Вучиќ запрашан каков ќе биде ставот на Србија за барањето на западните […]

ВУЧИЌ откри НАТО авиони над Русија, ќе напаѓа со кинески ракети

Српскиот претседател, Александар Вучиќ изјави дека авион на НАТО во рускиот воздушен простор следел цивилен лет на српски авион кој летал од Москва за Белград. Наводниот инцидент се случил завчера, […]

Еве на кој начин КИНА ТИВКО МУ ГО ЗАГОРЧУВА ЖИВОТОТ НА РУСИЈА

Двете земји минатиот месец изјавија дека нивното пријателство „нема граници“. Тоа беше пред Русија да ја започне својата војна во Украина. Сега кога руската економија е погодена од санкции од […]

НОВА ЗАРАЗА ОД КИНА: Тврдат дека е омикрон, а до вчера немаа заразени

Кинеските неспособни власти се „борат со тешка епидемија“ на нов вирус за кој тврдат дека бил некаква варијанта на омикрон. Цел свет се сомнева, бидејќи пред само еден ден во […]

СРАМОТА: Кина која произведе корона, ги обвинува САД за вируси во Украина

Кинеското Министерство за надворешни работи денеска ги повика Соединетите држави да објават сеопфатни детали за нивните биолошки лаборатории во Украина и ги повика да ја осигураат нивната безбедност. Неодамнешните медиумски […]

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Србија и Кина и забија нож во грб на Русија, што направија?

Во Обединетите Нации во Њујорк на вонредна седница на Генералното Собрание, ретко кога во историјата, се гласаше специјална Резолуција за осуда на окупацијата на Русија врз Украина. На тоа гласање, […]