ВОНРЕДНО (Видео) БАЈДЕН влезе во Киев, ПУТИН остана во Москва

Американскиот претседател Џозеф Бајден пристигна во ненајавена посета на Киев, а таму го пречека украинскиот претседател Володомир Зеленски. Посетата се случува пред годишнината на воената инвазија на Русија врз Украина. […]

СЕ СЛУЧИ НАЈЛОШОТО, поделба во редовите на Украинците, Зеленски и Кличко

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, изјави дека нема намера да се расправа, како одговор на критиките упатени од претседателот на државата, Володимир Зеленски, дека не е направено доволно за да […]

Еве колку ДВОЈНИЦИ има ПУТИН…

Шефот на украинската разузнавачка служба, Кирило Буданов, за британски Дејли Мејл изјави дека рускиот претседател Владимир Путин користи двојници кои биле подложени на пластична операција. Буданов во интервју за „Дејли […]

(ФОТО) КИЕВ ГОРИ: Беспилотни летала – камикази паѓаат, војниците пукаат во нив, паника насекаде!

Неколку експлозии одекнаа во раните утрински часови во Киев, точно една недела откако Русите го нападнаа главниот град на Украина, пренесува АФП. Агенцијата Ројтерс објави дека нападот го извршиле беспилотни […]

(ВИДЕО) Стигна одговорот на Путин за мостот на Крим: СТРАШЕН НАПАД НА КИЕВ, и не застанува тука!

Четири силни експлозии се слушнаа утринава во центарот на Киев: на лице место известија новинари од новинската агенција АФП. Експлозиите се случиле околу 8:15 часот по локално време (7:15 часот […]

(Видео) ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Атентат врз ЗЕЛЕНСКИ

Украинскиот претседател Володимир Зеленски е повреден во судир на претседателскиот автомобил со неидентификувано возило во центарот на Киев. Претседателската колона имаше сообраќајна несреќа во Киев, информираше неговиот портпарол Сергиј Никифоров […]

БРАВО ЗА УКРАИНЦИТЕ: Погледнете што направија за една седмица

Веднаш после окупацијата на Русија врз Украина, од север од Белорусија имаше обид да биде заземен главниот град на Украина, Киев. Нивните неспособни азијатски орди беа запрени кај Буча, предградие […]