Бајден не можеше да се сети на името на кандидатот за кој дојде да го поддржи

Американскиот претседател Џо Бајден не можеше да се сети на името на демократскиот кандидат за гувернер на Мериленд. Biden patronizes audience, appears to forget Democrat nominee’s name at Maryland rally […]

НАПАД (видео) врз францускиот кандидат за претседател

Нападот го извршија левичарски анархисти, продадени на филмот за слободна миграција и антирасизми. Францускиот десничарски претседателски кандидат Ерик Земур беше нападнат на неговиот прв предизборен митинг во Вилпенте, во близина […]

СКАНДАЛ: Душко фатен во медот, дали ќе го притворат

Денес ВМРО ДПМНЕ на своја пресконференција обелодени финансиска афера за кандидатот на СДСМ за општина Карпош и директор на ЈП Водовод и канализација Душко Весковски. МКДенес ќе го поедностави соопштението, […]

ЖАЛНО: Оваа зелка ќе биде градоначаник

Погледнете каква зелка е кандидатот за градоначалник на Аеродром од редовите на СДСМ и претпоставете какви кандидати има за помалите општини! Полуписменава екипа веќе нуди работни места во Аеродром, не […]

НАЈНОВО: Овој ќе биде кандидат на Левица за Скопје

Перо Камиказа од Меморија ќе биде кандидат за градоначалник на Скопје од партијата на болшевиците Левица. Тој предходно преку социјалната мрежа Фејзбук побара поддршка од Апасиев и Левица, со образложение […]