АЛБАНСКИОТ ШОВИНИЗАМ анализиран од ИТ на МК

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА, 28 ДЕКЕМВРИ 2023 ГОДИНА Албанскиот етнички шовинизам добива димнзии на верски радикализам Во врска последните изјави на македонски политичари од албанската етничка заедница, поткрепени од косовски политичари, а […]

(Видео) МИЗЕРИЈА ОД ЧОВЕК: Путин нив ги повика да војуваат во православна Украина

На состанокот на рускиот Совет за безбедност министерот за одбрана Сергеј Шојгу рече дека има 16.000 доброволци на Блискиот Исток што се спремни да дојдат да се борат заедно со […]

СКАНАЛ: Во Македонија донесени џихадисти

Доцна синоќа Владата на Република Македонија капитулираше под влијание на џихадистичко – терористичкото крило на СДСМ и се пофали замислите, успешно го завршиле процесот на репатријација на терористи родум од […]

СКАНДАЛ: Спасовски издал МК пасош на терорист од ИСИС

Се погласни се информациите дека во СДСМ постои сериозно крило на џихадисти, кои ја помагаат власта на Заев. На тоа реагираат низа политичари и граѓански активисти. Но последните информации се […]