И Британија ги предупреди своите граѓани да не патуваат во Израел и Газа

Британското Министерство за надворешни работи ги советуваше своите граѓани да не патуваат во окупираниот Западен Брег и Газа и некои делови на Израел поради „можен ирански напад“. Ова предупредување на […]

МНР: Избегнувајте патувања во Израел, Иран, Либан и палестински територии

Следствено на информациите за можно влошување на безбедносните состојби во Израел и регионот, македонското Министерство за надворешни работи упати апел до државјаните на Република Северна Македонија да избегнуваат патувања кои […]

ДАЛИ ВЛАСТА има муџахедини на ХАМАС во свои редови?

„Власта има муџахедини на Хамас во свои редови“ – изјавува Петар Богојески, лидер на партијата Македонски Концепт. Тоа не е фикција или не станува збор за некои верски радикали, кои […]

СООПШТЕНИЕ: Бујар Османи да го признае Ерусалим за главен град на Израел

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА – 10 ОКТОМВРИ 2023 ГОДИНА БУЈАР ОСМАНИ како претседавач со ОБСЕ да иницира признавање на Ерусалим за главен град на Израел Партијата Македонски Концепт во врска последното […]

СКАНДАЛ: Тероризмот во Израел, не е тероризам за Османи

Скандалозна изјава на министерот за надворешни работи Бујар Османи, по повод последните терористички напади на Хамас врз Израел. Имено, тој на социјалната мрежа Х сподели наводна реакција и осуда на […]

ОПАСНИ КОАЛИЦИИ на Блиски Исток, во опасност американските сојузници

Одлуката на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган да започне процес за нормализација на односите со Дамаск ги растревожи САД и нивните сојузници Курдите во Сирија како и опозицијата бидејќи се […]

НАЈНОВИ ВЕСТИ: ПУТИН СЕ ИЗВИНИ! Ова е причината…

Рускиот претседател Владимир Путин му се извинил на израелскиот премиер за неодамнешната скандалозна изјава на неговиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Рускиот министер за надворешни работи во интервју за […]

ТЕЖОК СКАНДАЛ: Монти Пајтон ОЛИВЕР со Мерсиха против антисемитизмот

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во Меморијалниот Центар на Холокаустот на Евреите во Македонија, се обратил на Конференцијата во организација на ОБСЕ, посветена на Еврејската заедница на Македонија, а […]

УНИКАТНИ (слики) АНТИВОЕНИ ПРОТЕСТИ во Израел, вреди да се погледне!

Секоја од светските метрополи се покажува со уникатни антивоени протести по повод руската окупација на независна Украина и воените злосторства врз невиното цивилно население во таа земја. Силен впечаток остави […]

НОВО ШОКАНТНО ВИДЕО: Исламисти убиваат цивили во ресторан во Израел

Во Израел, град Рахат се случи терористички напад врз цивили од страна на радикални исламистички терористи. Бркотниците низ градот со исламистичките терористи се претвориле во киднапирање и убивање на цивили […]