Путин реши да го угаси пожарот: ПОКАНИ ДВАЈЦА ЛИДЕРИ ВО РУСИЈА!

Рускиот претседател ќе се сретне со претседателите на Азербејџан и Ерменија. Рускиот претседател Владимир Путин ги покани лидерите на Азербејџан и Ерменија Илхам Алиев и Никол Пашинјан во Русија за […]

„Украина почна да ги заморува своите партнери“, што пишуваат западните новинари за Зеленски

Некои од западните водители веќе се уморни од неуморното барање пари од Западот од страна на украинскиот претседател. Така, некои сметаат дека „Украина почна да ги заморува своите партнери“. Некои […]

ЛУКАШЕНКО ќе ја „заштител“ Украина од распарчување

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко изјави дека најопасната тенденција во Украина е обидот за нејзино распарчување, а тој со негови „мировници“ ќе ја заштител од истото. „Најопасниот тренд во Украина […]

КЛАСИКА ИДИОТ: НАТО оружјето ќе ја продолжело војната, па токму тоа сака западот

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров тврди дека оружјето што западните земји ѝ го испраќаат на Украина само ќе ја продолжат војната во таа земја. „Колку повеќе оружје Западот […]

ТРАГЕДИЈА ЗА УКРАИНА: Ја втурнаа во војна, а сега да отстапела територии

Американскиот „шеф“ на сите дипломатии Хенри Кисинџер на самитот во Давос даде скандалозна и тажна изјава, со што предизвика огромен револт кај сите поддржувачи на Украина низ светот. Имено тој […]

Богојески: Македонија нема ништо да добие со „лизни мазни“ надворешна политика

Македонија се најде на земјите од црната листа на Русија, по барање на претседателот Путин, поради приклучување кон санкциите кои ги воведе ЕУ кон таа земја. Тоа крена голема прашина […]

ВАЖНО од синот на Киро Глигоров: Баталете Путин, тој е гола вода!

Владимир Глигоров, син на поранешниот претседател Киро Глигоров има интересни параметри за значењето на Русија и самиот Путин во глобалниот свет. Според него, Путин е гола вода, тој самиот тоа […]

НАЈЈАКО РУСКО ЛУДИЛО: Зеленски бил нацист, ист како ТИТО југословенскиот нацист!

Една од најлудите конструкции на руската пропаганда е дека украинскиот претседател Володимир Зеленски е (нео) нацист. Освен што има еврејско потекло, Зеленски во својата актерска и политичка кариера никогаш немал […]