БОГОЈЕСКИ: Голем грев ќе падне врз нас, ЦРКВАТА ја продаваат за фирми во Дубаи и Делхи

Почитувани граѓани, последниве 3 месеци зајковци ја оттуѓуваат најважната, нашата, татковинската, светата, мајката на сите Македонци… ја пазарат Охридската Архиепископија! – реагира на својата фан страна лидерот на партијата Македонски […]

ВЕОМА ЗБУЊЕН ЛИК: Не прифатил ама прифатил да биде директорЧе

Лицето Љупчо Зиков, директор за финансии и коменрија во МЕПСО, во не така далечниот 15ти август 2017 година изјавил дека ја вратил поканата и нема да биде директор за финансии […]

КАКОВ СРАМ: Рама прави реконструкција на МК Влада

Македонија на колена, Рама договара реконструкција на македонската Влада, измеќарите од СДСМ верно исполнуваат. Останува само уште еден чекор за Албанците целосно да го преземат мнозинството во македонската влада, а […]

СКАНДАЛ: Полицијата станува ДВОЈАЗИЧНА до 26 март 2023

Се спроведуваат сите процедури, од март 2023 година полициските униформи да бидат на македонски и албански јазик, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Обиџуко Спасовски во емисијата „Патот Кон“ на […]

ДОБРО УТРО со АМАТЕРКАТА и ЗАЕДНИЧКИОТ ИНТЕРЕС НА ГОЛЕМИТЕ ПАРТИИ

НИКУЛЦИТЕ НА ПОЛИТИЧКИТЕ КРИЗИ ЛЕЖАТ ВО ИЗБОРНИТЕ СИСТЕМИ пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет Спроведувањето на изборите во државава најчесто претставувало извор на „нестабилност“ и причина за продлабочување […]

СВАКА ЧАСТ за чоекО, реши да штети, се враќа од ДУБАИ да не загрее

Поранешниот премиер на Северна Македонија, Зоран северџан Заев дирекно на своја кожа ја осети економската криза во која западна македонскиот народ поради неговите успешни политики. Зоран чувствувајќи грижа на совест […]

ДОБРО УТРО СО АМАТЕРКАТА И ТОП ГАН ОД АРАЧИНОВО

ВЕТЕНО – СТОРЕНО „ПИЛОТИТЕ“ ПОВИКАНИ НА РЕГРУТАЦИЈА пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет Уште еднаш СДСМ докажа на  своите гласачи дека ги исполнува заевите предизборни ветувања. Секојдневно сме […]

ВЛАДАТА спроведува НОВО ЗЛОСТОРСТВО врз Македонија, смета Богојески

Откако ситуацијата ги надмина и црвените линии, министерот за информатичко општество и администрација си зема за право сам да толкува резултати на попис и да штелува балансери за слободно вработување […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Не биле 7 туку 93 милиони евра УКРАДЕНА струја од МЕПСО

Веќе информиравме дека власта на СДСМ и ДУИ создале систем за продавање на евтина струја, произведена во Македонија, преку фамилијарни фирми на нивните функционери, а притоа за таа струја не […]