Две жени завршија на Токсикологија, вдишале чад од пожарот кај Универзална сала

По пожарот што претпладнево изби во Универзалната сала, две женски лица биле однесени на Токсикологија – потврди за новинската агенција МИА д-р Нико Беќаровски од оваа клиника. „Класично повредени, нема. […]

ПEPСИJKИTЕ ги фрлија БУPKИTE, пpoпаѓа иcлaмиcтичkиoт peжим вo ИPAН

По неколкумесечните протести во кои загинаа повеќе од 300 луѓе, Иран одлучи да попушти и да ја укине „моралната полиција“, исламистичка верска полиција за наметнување на режимот. „Моралната полиција нема […]

Поради ДЕФИЦИТ НА МАЖИ во РУСИЈА, ПУТИН ќе МОБИЛИЗИРА 300.000 ЖЕНИ

Путин планира да мобилизира два милиони луѓе? Поранешниот професор тврди дека во војна ќе одат и 300.000 жени. Рускиот претседател Владимир Путин наскоро може да мобилизира уште два милиони војници, […]

(Видеа) ПСИХО ПУТИН апси бебиња и убива жени по улиците низ Москва

Војната од Украина се прошири низ Русија. Милиони Руси протестираат насекаде низ земјата, во скоро сите градови од краен исток се до Москва. Најжестоки се протестите во Москва, режимот на […]

УНИКАТНИ (слики) АНТИВОЕНИ ПРОТЕСТИ во Израел, вреди да се погледне!

Секоја од светските метрополи се покажува со уникатни антивоени протести по повод руската окупација на независна Украина и воените злосторства врз невиното цивилно население во таа земја. Силен впечаток остави […]

(Видео) РУСИТЕ минирале и детски играчки, УКРАИНЦИТЕ деминираат

Покрај борбените активности, на украинските сили им останува и огромната одговорност за заштита на цивилното население, особено во ослободените територии, кои беа повеќе од месец окупирани од руската армија. Имено, […]

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ!!! ШОКАНТНИ ВИДЕА18+(внимание) силовани и убиени деца и жени од муџахедините на ПУТИН

Долго време МКДенес размислуваше дали да ги објави овие снимки, со оглед на бруталноста и нечовечноста прикажана на истите. Но за жал тоа е реалноста во Украина. Во интерес на […]

ВЕСТИ ЗА РАНОБУДНИ: 5 грешки кои жените ги прават во кревет!

Ова е списокот на најчестите грешки кои жените ги прават во кревет: 1.Лажен оргазам Понекогаш мажите не се свесни дека се преправате, но најчесто се. Не е пријатно за мажот […]

ТAЛИБAHЦИTE нe cе тoa штo бea, г*з дaдoa зa пapи

Заврши славата на Taлибанцитe во Aвганиcтaн. Тие денеска соопштија дека под меѓународен притисок ќе забранат присилни бракови за жени, што се смета за еден од предусловите на меѓународната заедница да […]