МАКСО живее во минатиот век, ова се други времиња

Лидерот на партијата Македонски Концепт, Петар Богојески смета дека изјавата на градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски за хомосексуланите заедници е дискриминирачка и антипод на граѓанската држава, за која наводно партијата […]

АЛБАНСКИ ДЕЦА исчезнуваат или ги продаваат во БРИТАНИЈА

Исчезнале речиси 20 отсто од децата мигранти без придружба од Албанија, кои оваа година биле преземени од Советот на округот Кент, јави Топ чанел повикувајќи се на Би-би-си. „До 31 […]

БИТОЛСКО ШАНКУРЕ започна да „продава“ деца по Бугарија

Битолското шанкуре, гладно за кеш, Славчо Неделковски откако остана без копанка од Министерство за култура поради сродноста со министерката која во моментов го уништува тоа министерство, се одлучи за ситни […]

(ВИДЕО) Кадиров тврди дека ги испратил своите три малолетни синови да се борат во Украина! Објави снимки од нив со оружје во раце! 

Ахмат, Ели и Адам имаат 16, 15 и 14 години, но нивната воена обука започна многу одамна, речиси од рана возраст, рече Кадиров. Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров објави видео на […]

Бизнис учителка: Ќе им роди 25 деца на различни мажи под ОВОЈ УСЛОВ, а сега е бремена од бивш ученик

Кога секој од нас планира семејство, од нас се очекува да имаме стабилна врска и добро да го познаваме партнерот. Формирањето заедница и создавањето потомство е исклучително одговорна работа, меѓутоа, […]

(Видео) ДРАМАТИЧНО невреме во Хрватска, пожарникари спасуваат деца, еден загинат

Хрватски „Нови Лист“ доцна синоќа објави драматична снимка од центарот на Ријека по силното невреме кое го зафати градот. Пожарникари и граѓани извлекуваа деца од поплавена игротека во која биле […]

КАКО ЧЛЕНОВИТЕ НА СЕМЕЈСТВОТО СТАНУВААТ НАШИ НЕПРИЈАТЕЛИ

Како членовите на семејството стануваат наши непријатели? Познатиот руски психијатар и психотерапевт Михаил Литвак истакнал дека понекогаш најблиските луѓе можат да ни бидат најголеми непријатели, иако тоа воопшто не го […]

КОЛКУ НИ СЕ БЕЗБЕДНИ ДЕЦАТА!? – 20-годишен скопјанец обвинет за насилство врз тројца малолетници

Додека едно од оштетените 15-годишни деца седело во кафе-барот заедно со неговите соученици, осомничениот влегол заедно со уште две непознати лица, го фатил детето за вратот и насилно го извадил […]

ОГРОМНА ТРАГЕДИЈА: Русија призна дека ПРОДАВА ДЕЦА од Украина

Институтот за проучување на војната, кој редовно ја анализира ситуацијата на теренот во Украина од почетокот на инвазијата, во последниот извештај наведува дека извори од руската влада признале дека доведуваат […]

ЗАСТРАШУВАЧКО: ДЕТЕ ВЛЕЧЕНО СО ЈАМКА НА ВРАТ ВО ШКОЛСКИ ДВОР

Мајката на осумгодишното момче рече дека нејзиниот син, првак, околу 18 часот отишол да си игра во училишниот двор. Кога пристигнал, таму веќе имало две момчиња, едното на иста возраст, […]