АМБАСАДОРКАТА Агелер со иста визија за антикорупција како Македонски Концепт

На парламентарните избори во 2020 година, тогашното политичко движење Македонски Концепт, а денес политичка партија МК, промовираше антикорупциски пакет, во кој централно место заземаше идејата за потекло на имот / […]

БОГОЈЕСКИ до Груби: МОЖЕ ВЕТИНГ, ама не може Ислам од Зајас да го прави!

Имаме селективна правда, но сите заедно треба да смогнеме сили да започнеме процес на цел општествен ветинг и да расчистиме еднаш и засекогаш со сите корумпирани политичари, новинари, судии, обвинители, […]

ДУИ во паника, СВИТКА ОПАВЧЕТО, сакаат да го изиграат Калето

Прв се јави Артан Груби, по него и Али Ахмети, целосно во паника после шамарот од Калето, свиткаа опавчето, но повторно се обидуваат да ги изиграат Америте. Според смешно само-наречениот […]

ОПАСНО: АХМЕТИ добил укор, не заспал два дена

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, смета дека сегашниот модел со шест изборни единици е посоодветен од моделот со една изборна единица. Според Ахмети, за промена на Изборниот […]

XAJРЕДИНИ за Axмети: Нeма вакoв боpeц пpoтив коpyпција кaко нeго

Ниедна друга политичка партија во Македонија досега не собра храброст да спроведе внатрепартиски ветинг, со исклучок на ДУИ, тврди поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини. Вчера Али Амети, чие име […]

BAЖHO: HATО истpaга зa Шеќepинcка, кoj е пoдметнaтиoт cpпcко pycки шпиyн

Скандалот се проширува, НАТО откило четничко дувло во Министерство за одбрана, дирекно конектирани со воениот злосторник Ратко Младиќ! Скандалот со државниот секретар во Министерството за одбрана Дражо Николиќ, неговите конекции […]

НОВ СКАНДАЛ на Шеќеринска, НАТО во шок

НАТО утврдило јато четници и руски агенти во Министерство за одбрана, сите поставени и унапредени од Шеќеринска. Жив фатен кандидатот за воен претставник на Македонија во Алијансата, полковник Зоран Секуловски. […]

Нема безбедносен сертификат, нема работа – двајца дипломати ќе летаат од МНР

За двајца дипломати од МНР кои не го поминаа ветингтон што го најави министерот за надворешни работи, Бујар Османи, почна процедура за прекин на работниот однос. Ова е првичен резултат […]