СМЕНЕТЕ уште еднаш УСТАВ и готово, нема гаранции за влез во ЕУ

Македонија се наоѓа пред важна одлука дали преку претстојната промена на Уставот ќе го трасира патот за отворање на поглавјата во поединечни области, како на пример економската политика или владеењето […]

(Видео) СТРАШНО СВЕДОШТВО од Бугарија, едно момче не се потпишало како Бугарин, еве како завршило

На социјалните мрежи се појави страшно сведоштво од жена сведок, која била полномошник од Бугарија, задолжена да ги попишува Македонците како Бугари во 1965 година. Таа е очевидец и директен […]

БОГОЈЕСКИ: Срамно однесување на власта, компромитиран е процесот за влез во ЕУ

Лидерот на партијата МКонцепт, Петар Богојески јавно реагира на изјавите кои доаѓаат од властите, дека опозицијата морала да ги поддржи во лудилото за внес на Бугари во Устав, како тој […]

Пендаровски го ИЗБАЊА Маричиќ, кој шири лажни вести

Претседателот Стево Пендаровски вечерва изјави дека промената на Уставот со цел внесување на Бугарите во него, не е страшна и оти нема да ја дестабилизира државава, но како што кажа, […]

РАМА ни се ЗАКАНУВА на Македонците, ќе биде фатално ако не смените Устав

Според албанскиот премиер, Еди Рама, фатално ќе биде ако не се смени Уставот за почеток на преговори со Европската Унија(ЕУ). А тој не си гледа неговиот албански шовинизам, кој е […]

ТАЧЕ го ПОПАРИ партиската шефица од ЕУ, нема гаранции од ново бугарско вето

Премиерот Димитар Ковачевски Таче вчера имаше тежок ден. Неговата партиска шефица од Брисел, Гарсија Перез му порача дека „џабе везе“ со Бугари во Устав, зашто Бугарија може и после тоа […]

КОЈ од тие 461 БУГАРИН е малтретиран зашто гласал за БУГАРИЈА?

На последните избори во Бугарија, согласно нивниот изборен модел, право на глас имаа и Бугарите кои живеат и работат во Македонија. Тоа гласање го покажа точниот број на Бугари во […]

ЛУДИЛО: Левица и ВМРО ДПМНЕ се скараа кој повеќе кради со СДСМ во Општините

Голема кавга на јавна сцена помеѓу Левица и ВМРО ДПМНЕ, за тоа кој повеќе украдил од општините и кој повеќе им слугува на комуњарите од СДСМ. Војната започна со изјавата […]

БУГАРСКАТА наезда не престанува, планирале ново ВЕТО

Јотова, како што јави БНР, при средба со хрватскиот претседател информирала за резервираноста на Бугарија да даде зелено светло за почеток на преговорите на Република Македонија за членство во Европската […]