БОГОЈЕСКИ со Крушевскиот манифест до членовите на СДСМ и Албанците

Лидерот на Македонски Концепт се обрати со македонските граѓани, пред се кон членовите и активисти на СДСМ и кон Албанците со Крушевскиот Манифест од Илинденското востание. Тој го има модифицирано […]

СУШТИНСКО ОБРАЌАЊЕ на Богојески пред ПОВИКОТ за отпор и протести

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески на ТВ24 имаше клучно излагање во врска со „францускиот предлог“ за тргање на бугарското вето за Македонија. Тој во ова кратко излагање ги објасни […]

БОГОЈЕСКИ до ДИМИТРОВ: Силно сум разочаран од „преспанското мито“

Откако во јавноста се појавија информации за т.н. „јужна мотивација“ односно земање на грчки пари за предвремена имплементација на Преспанскиот договор во Македонија, поранешниот МНР и вицепремиер Никола Димитров се […]

БОГОЈЕСКИ: Францускиот рецепт спречува, а не отвара преговори со ЕУ

Богојески изнесе неколку ставови во јавноста по повод фамозниот француски предлог за решавање на македонско – бугарските проблеми, но најзабележлив е ставот дека тој има контра ефект од тоа што […]

БУГАРИЈА официјално со потера за БОГОЈЕСКИ

Политичкиот активист Петар Богојески минатата недела бил задржуван на грчките гранични премини, бидејќи, како што го известиле грчките службеници, во системот на ЕУ имало распишано потерница против него од страна […]

БОГОЈЕСКИ до Љубчо ВОВОДА: За внук на српски џандар можеби, ние никогаш

После скандалозните изјави на Лубчо Георгиевски, лидер на ВМРО НП, во интервјуто во емисијата „Во центар“ со новинарот и аналитичар Васко Ефтов, со своја реакција во јавноста излезе Петар Богојески, […]

НЕМА аспарухови БУГАРИ во Македонија, Радев на сила ги создава, смета Богојески

Темата Бугари во Македонија, предизвикува секојдневни пожари, било во Битола, било на социјалните мрежи, каде Петар Богојески објави свој став токму за нивното постоење. Неговата објава за споделуваме во целост: […]

БУГАРСКИ ПАНАЃУР: “Клубот” Ванчо Михајлов направен за да биде опожарен!

Петар Богојески за опожарениот клуб Ванчо Михајлов со поразлична  објава на Фејсбук: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=553279116169363&id=100044618371017 ОПОЖАРЕН бил “клубот” Ванчо Михајлов😂 Па тој беше направен за да биде опожарен… во клучен момент, за […]

(Видео) БОГОЈЕСКИ со рецепт за Бугарите и за избор на судиите

Гостин во Студио 10 на Телевизија 24 беше промоторот на Македонски Концепт, Петар Богојески, кој доста прецизно и подробно ја објасни состојбата со Бугарија и симнување на ветото за Македонија. […]

ТАЧЕ откри РУСКО влијание на Балкан, но не и во неговата ВЛАДА

Претседателот на Владата на Македонија, Димитар Ковачевски гостуваше вечерва во дебатниот магазин „Click plus“ на ТВ21 каде зборуваше за руското влијание во спорот со соседна Бугарија. Премиерот вели дека секогаш […]