оливер спасовски

МЕГА ЕКСКЛУЗИВНО: „Портпаролот“ на БЕСА ТРАНС известува за тубите со нафта

Како што соопштија од компанијата, и моите првични информации се дека немало туби со гориво во предниот дел од автобусот. Меѓута, истрагата тоа треба да го покаже, вели „портпаролот“ на […]

EKCKЛУЗИВЕН ДOKУMEHТ oд Цapинa, Бoчвapcки излaжа зa лицeнцaта нa автoбycoт

После завршување на тридневната жалост после стравичната несреќа во која животот го изгубија 44 македонски државјани во Бугарија, МКДенес ќе објавува ексклузивни информации поврзани со обидот на власта да релативизира […]

СПАСОВСКИ министер или портпарол на Беса Транс

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, вечерва на прес-конференција изрази сочувство за трагедијата во Бугарија во која загинаа 45 патници, а 7 се повредени. Спасовски во улога на министер за […]

АВТОБУСОТ на смртта не бил лиценциран, Бочварски релативизира

Министерот за транспорт и врски Благоја Бочварски, на вечерашната прес конференција се обиде да релативизира одговорност од транспортната компанија, под коалициски притисок. Тој истакна дека компанијата чиј автобус изгоре во […]