КОЦЕ ВО ПРИТВОР, по налог на Грујо подметнал дупка на плоштад Македонија

Против поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски е поведена предистражна постапка поради сомневање дека дупката под фонтаната на Плоштадот Македонија е намерно подметната, односно оставена под површинскиот слој, со цел […]

Спречено УБИСТВО ВО КАФУЛЕ – УАПСЕН млад човек кој избоде постар гостин

Спречено убиство во кафуле во Крагуевац: Уапсен млад човек (24) кој избоде постар гостин На осомничениот му е одредена мерка притвор до 48 часа и со кривична пријава ќе биде […]

(Видеа) ПСИХО ПУТИН апси бебиња и убива жени по улиците низ Москва

Војната од Украина се прошири низ Русија. Милиони Руси протестираат насекаде низ земјата, во скоро сите градови од краен исток се до Москва. Најжестоки се протестите во Москва, режимот на […]

МВР масовно апси и заплашува демонстранти

Единицата за насилен криминал – Одделение за насилен криминал при СВР Скопје до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава по брза постапка против А.Ф.(26) од Скопје, осоомничен за сторени […]

ВЛАСТА ГИ АПСИ најблиските соработници на МИЦКОСКИ

Во акција на финансиската полиција уапсен е човек од обезбедувањето на лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски. Тој бил еден од сопствениците на нивите кои ЕВН ги купи по […]

НАЈНОВИ ВЕСТИ: МВР АПСИ низ Скопски локали!

Министерството за внатрешни работи соопшти дека ноќеска, Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје во содејство со Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје извршени се контроли во угостителски објекти […]

ЗАБЕГАНО: ПсихоПУТИН апси во Москва за невидливи транспаренти

Очајот и лудилото на тоталитаризмот на психо Путин ги надмина сите до сега регистрирани во светската историја. Пореметениот диктарот од Кремељ нареди апсење во центарот на Москва на граѓани кои […]

ПУТИН АПСИ опозиција, ова е причината

Рускиот политичар Владимир Кара-Мурза, жесток критичар на Владимир Путин, е уапсен во Русија, пренесува АФП. Адвокатот на Кара-Мурза, Вадим Прохоров даде кратка изјава за новинската агенција Интерфакс. „Дознав за неговото […]