МВР АПСИ на „Меѓународен аеродром“ – Скопје!

Македонија

На граничниот премин „Меѓународен аеродром“ – Скопје од полициски службеници бил приведен M.Д. (36) од Италија, затоа што го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување и физички го нападнал З.Ј. (46) од Скопје, вработен како обезбедување.

Лицето е предадено на полициски службеници од полициско одделение Петровец за понатамошна постапка, а за случајот е известен судија по претходна постапка.