ИЗЈАВА: Мораме да го вратиме украдениот капитал во Македонија

„Мораме да го вратиме украдениот капитал во Македонија, станува збор за повеќе од 20 милијарди евра, украдени и изнесени од земјава последниве 30 години.“ – смета лидерот на партијата Македонски […]

ИТНО ДА ПРОДОЛЖИ иницијативата за РЕФЕРЕНДУМ за 27ми

Лидерот на Македонски Концепт (МК) Петар Богојески, бара итно да продолжи иницијативата за референдум за донесување на Закон за амнестија на политичките затвореници од 27ми април. Богојески на социјалните мрежи […]

СКАНДАЛ АМНЕСТИЈА за Монструм и Диво Насеље

По вечерашната средба на владината коалиција, Павле Трајанов, лидерот на Демократски сојуз, во Дневникот на „Сител“ информираше дека премиерот Зоран Заев ги собрал коалициските партнери на разговор околу кадровските решенија […]