Вучиќ : Нема да завршам како Заев сo Преспанскиот договор

Uncategorized, Балкан, Македонија

Признавањето на Косово би била само добра новинарска приказна , а Србија нема да добие ништо . Изјави Вучиќ за ТВ Хепи.

Србија е под притисок од ЕУ и Соединетите Американски Држави да го признае Косово.

 

Вучиќ вели дека не сака да завршат како македонскиот премиер Зоран Заев со Преспанскиот договор и да не добијат ништо. Потоа додаде дека секогаш се смее кога ќе слушне дека демек мала земја како Бугарија ја блокира Македонија во ЕУ.