ОМИЛЕНИ БИЗНИСИ на премиерите – Љубчо Георгиевски

Георгиевски стана „средно богат бизнисмен“ по падот од власт Во 1998 година голема победа за ВМРО-ДПМНЕ, на чело на владата застанува Љубчо Георгиевски и ќе ја предводи до 1 ноември […]

ДАЛИ ДИМИТРОВ стана просечен бизнисмен како ЉУБЧО Вовода

Во јавноста се повеќе зачудува огромното салто мортале на поранешниот МНР и вицепремиер Никола Димитров, кој од перјаник на заевизмот, се претвори во најголем критичар на власта. Од момчето кое […]

СТРАХОТНО: БУЧКО ја откри Америка за бугарските лудории

Во неславен обид осудуваниот за криминал Владо Бучковски да промовира некаков си Клуб на пријателство помеѓу Бугарија и Македонија, наводно со мрежа на видни интелектуалци од двете земји, како Љубчо […]

ПРЕНЕСУВАМЕ скандал ВИДЕО со Љубчо Војвода, ГОЦЕ дури 33 пати бил Македонец

Еден од промоторите на т.н. Клуб за бугаро – македонско пријателство, професорот Дечев информираше дека Љубчо Војвода дал повеќе интервјуа за бугарски медиуми, од каде тој ќе може да ги […]

ЉУБЧО ВОЈВОДА тврди дека слабо се СЕКСАМЕ со Бугарија

Пред ветото, имаше добра позиција од македонска страна преку државниот врв дека Гоце Делчев е заеднички херој. Тоа беше невидена отстапка дека делиме заеднички херој, изјави поранешниот премиер и актуелен […]

БОГОЈЕСКИ бара одговорност за ЗАЕВ и истрага од ОПОЗИЦИЈАТА

Во врска со скандалозната изјава на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски со која потврдува дека Заев, а не историчарите, договарал трампа на историски личности со Бугарија, своја реакција објави Петар Богојески […]

(Видео) ЉУБЧО ВОЈВОДА ја погреши терапијата, тресна што ЗАЕВ се пазарел со Бугарија

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски, кој деновиве беше спречен во обидот да одржи предавање во Софија, гостуваше во онлајн емисија со бугарскиот новинар Асен Генов. Притоа, Љубчо Војвода налутен за бркањето […]