СУЛТАНОТ го свитка опавчето, има да слуша или на клоци од НАТО

Турција го поддржа членството на Финска и Шведска во НАТО, соопшти кабинетот на финскиот претседател Саули Ниинисто, а во меѓувреме истата изјава дојде и од НАТО. Министрите за надворешни работи […]

ПУТИНОВЦИ: Шведска и Финска се мали смрдливи БУБАЧКИ

По апликацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО не се смируваат навредливите реакции од официјална Москва и путиновци. Рускиот заменик министер за надворешни работи Александат Грушко изјави дека […]

ДВЕ ЖЕНИ го „убија“ Путин, ВИКИНЗИТЕ влегуваат во НАТО

Претседателот Саули Ниинисто и финската премиерка Сана Марин дадоа заедничка изјава во четвртокот наутро, потврдувајќи ја желбата на нивната нација да стане дел од НАТО. Земјата се воздржуваше од барање […]

ШОКАНТНО ВИДЕО Руски воени сили се движат кон Хелсинки

Последните денови сѐ повеќе се зборува за можен влез на Финска и на Шведска во НАТО, што станува сѐ поизгледна последица на руската инвазија на Украина. Поранешниот претседател на Русија […]