ВРЕМЕTO ДЕНEC cтyдено, нa виcoките мecта cо пojава нa Cтоjaнче

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието. Утринските температури во земјава ќе се движат […]

ВАЖНО: Ако Германија не успеа, како Македонија со вакви поплави

Откако Германија и Белгија беа катастрофално поплавени, најавите за невреме и во Македонија предизвикаа сериозни дилеми. Се поставува прашањето колку навистина се подготвени надлежните служби да се справат со евентуални […]