МАКЕДОНЕЦОТ ГОГО, боксерот кој ги растури Американците

МАКЕДОНЕЦОТ СЛАВЕВСКИ ПРОДОЛЖУВА ДА ГИ УНИШТУВА ПРОТИВНИЦИТЕ ВО БОРБИТЕ БЕЗ РАКАВИЦИ ГОРЈАН ГОГО СЛАВЕВСКИ ја запиша ТРЕТАТА ПОБЕДА во БКФЦ (борби без ракавици). Тој утринава во Монтана, САД го совлада […]

САД во вселенска заштита на планетата Земја

Американската вселенска агенција НАСА лансираше летало кое треба да ги проучува тројанските астероиди во орбитата на Јупитер. Откако беше лансиран од Кејп Канаверал, Флорида, ловецот на астероиди Луси започна дванаесетгодишно […]