ХИТЛЕР 2 СЕЗОНА: Путин директно КОМАНДУВАЛ со генералите на теренот во Украина

Наместо одлуките за акциите да ги носат високите офицери на фронтот, командите доаѓале од Кремљ, велат извори од американското разузнавање Руската војска е поделена околу тоа како најдобро да се […]

ТАЧЕ со закана до ПУТИН, што му порача?

Премиерот Димитар Ковачевски – Таче со дирекна закана со претседателот Владимир Владимирович – Путин, да се повлече од Украина, да не ја правиме големата! Сакам јасно да ја пренесам пораката […]

(Кратко видео) БОГОЈЕСКИ на Само Вистина за Македонија во плановите на ПУТИН и Косово

Националниот лидер на политичката партија Македонски Концепт имаше настап на вчерашното издание на емисијата Само Вистина на Канал 5 Телевизија. Помеѓу другото, тој објасни која е намерата на Путин со […]

ДРАМАТИЧНО ВИДЕО: Русите силувале, измачувале и убивале жени и деца, нова масовна гробница

Светот е потресен од нова катастрофа, нов срам врз целото човештво. Ордите на диктаторот Путин откако во освоиле градот Изјум во Украина, вршеле масовни злосторства против човештвото, измачувале и силувале […]

(Видео) ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Атентат врз ЗЕЛЕНСКИ

Украинскиот претседател Володимир Зеленски е повреден во судир на претседателскиот автомобил со неидентификувано возило во центарот на Киев. Претседателската колона имаше сообраќајна несреќа во Киев, информираше неговиот портпарол Сергиј Никифоров […]

УРНЕБЕСНО ВИДЕО од ловење на руски авиони со македонски рачен фрлач

Споделуваме урнебесно видео од лов на руски авиони со рачни ПВО системи, какви произведува и Македонија. Замислете руски авион од 80 милиони долари се симнува со обичен рачен ракетен систем, […]

(Видео) УКРАИНА ја нападна РУСИЈА, се војува на руска територија

Дали војната се пресели на руска територија? Во неколку руски градови се слушаат силни експлозии. Силни експлозии се забележани на најмалку 8 места. Во Ростов експлозиите се на територијата на […]

РУСИЈА ПОТОНА во Украина откажани сите референдуми за анексија

Кремљ ги „запира“ референдумите за анексија на окупираните територии во Украина, пишува новото издание на руски јазик „Медуза“. Според два нејзини извори блиски до Кремљ, руските власти ги одложиле на […]

РУСИЈА НА КОЛЕНА, Лавров моли за мировен договор со Украина

Русија не ги отфрла преговорите со Украина, но колку подолго Киев ги одложува, толку потешко ќе биде да се постигне договор со Москва, изјави шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров. […]