ОСМАНИ е руски играч, во негов мандат се најлошите МК – БГ односи

ДУИ е левичарска сомунарска екипа, наследник на марксистичко – ленинистичките келии во Југославија, активни и во Косово и во Македонија, координирани од советска Тирана. Од таму е идејата за Тиранска […]

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Русин ликвидира Украинци, за време на БОЖИК

Вознемирувачко видео, снимено на фронтот кај Донбас, за време на Божик, кога наводно Путин објави примирје за време на празникот, а всушност ги нападна Украинците од зад грб, злоупотребувајќи ја […]

ВОНРЕДНО: Путин бара фашистичка БУГАРИЈА да се ДЕЛИ на три дела

Скоро 200 години Русија, без разлика дали е царска, болшевичка, советска или на Путин, неотповикливо ја продолжува својата гнасна и валкана игра кон Бугарија, коментираат бугарските медиуми на веста која […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: ОБСЕ пред распад, го презема ОСМАНОВ

Македонија под власта на ДУИ и под раководство од Бугар Османов, од денеска го презема претседавањето со ОБСЕ – најголемата регионална безбедносна организација во која членуваат 57 земји и 11 […]

ЕЛКА во КИЕВ, во Скопје спречени РУСКИ РАКЕТИ и дронови

Официјални лица на Киев синоќа поставија елка во центарот на градот, со порака дека нема да дозволат Русија да го „украде“ Божиќ. Во понеделникот, беше поставена елката во срцето на […]

(Видео) МАКЕДОНСКИТЕ АВИОНИ во акција против РУСИЈА, Путин бега!

На социјалните мрежи се појави снимка од воздушен напад врз Русија, во кој учествуваат македонските авиони Сухои, кои ги подаривме на Армијата на Украина. Македонските авиони, целосно репарирани и вооружени, […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: САД дозволија германски ЛЕОПАРДИ да влезат во УКРАИНА

Соединетите Држави и дадоа многу јасен сигнал на германската влада дека нема да има ништо против Бундесверот да и обезбеди на Украина борбени тенкови Леопард 2, објави Франкфуртер алгемајне цајтунг […]

НАЈНОВИ ВЕСТИ: Русија бега на југ, евакуација на цивили кон КРИМ

Проруските власти во јужниот украински регион Херсон, кој Путин го прогласи за руска територија, денеска објавија дека ќе започнат со евакуација на лицата со намалена подвижност од окупираниот град Каковка, […]