Вишиот управен суд ја одбил жалбата на Академијата за судии и обвинители, приемот на нови слушатели ставен во мирување

 Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) соопшти дека Вишиот управен суд ја потврдил одлуката во врска со приговорот од организатор на изборна кампања за вработувањата во Академијата за судии […]

(Видео) ОХРИДСКИОТ ДОГОВОР да се поништи, бараат албанските шовинисти

Укинување на одредби од Уставот на Македонија, кои се резултат од Охридскиот договор, во процесот на менување и внесување на Бугари во Устав, бараат етничките Албанци. Со тоа дирекно го […]

УБАВИ ВЕСТИ: ТУЖБИ за ЕВН и РКЕ за незаконска наплата на украдената струја

Политичката партија Македонски Концепт достави соопштение за јавноста во кое информира за преземените активности на оваа партија во насока на заштита на граѓаните од незаконското работење на ЕВН и РКЕ […]

ТАРАВАРИ полуде, Заев купува пратеници, овој ќе го тужи

Премиерот Зоран Заев најостро ги демантира, како што се наведува, изнесените лаги и дезинформации од Арбен Таравари од Алијансата за Албанците дека наводно тој или било кој друг по негови […]

СДСМ со тужба против Богојески. Тој им понуди зелено џамче!

Според информации од СДСМ, правна служба, се подготвува тужба до Богојески. Тужбата била дирекна нарачка од Заев. Целта е да се заплаши Богојески и да се повлечи од политичкиот активизам. […]