(Видео) АТЕНТАТ врз Таче, подметнато сирење во морско

Премиерот Димитар Ковачевски заврши во болница поради труење со храна, а пуштен е во добра состојба, информираа од Влада. Отворена е дилемата дали имало обид за атентат врз нашиот премиер […]

ХОСПИТАЛИЗИРАНИ 9 лица поради труење

Седум лица се хоспитализирани и се во критична состојба откако биле отруени со јаглерод моноксид во хотел во градот Мерисвил, Охајо, соопштија денеска локалните власти. Вкупно девет лица се пренесени […]