ОГРОМНА ТРАГЕДИЈА: Русија призна дека ПРОДАВА ДЕЦА од Украина

Институтот за проучување на војната, кој редовно ја анализира ситуацијата на теренот во Украина од почетокот на инвазијата, во последниот извештај наведува дека извори од руската влада признале дека доведуваат […]

ВУЧИЌ ДРАМАТИЧНО до нацијата: Се вртиме кон ЕУ, ПУТИН го искористи Косово

Српскиот претседател Александар Вучиќ организираше драматично обраќање до нацијата на кое соопшти дека ситуацијата со Косово за Србија драматично се влошила после рускиот напад на Украина, особено што Путин го […]

МЕГА СКАНДАЛ (видео): Таче бил активист на ВМРО ГРУЈОВО и омилен во фамилијата

На социјалните мрежи се појави скандал видео, на кое се гледа лидерот на СДСМ и премиер Димитар Ковечевски Таче како ужива во екипата на диктаторот Никола Груевски. Тој бил прва […]

ЛИPATA cе „тoпи“, тypcките пpoизводи cе кyпуваат зa „ништo“ по светот

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во обид да се спаси себе си и неговата владеачка гарнитура организираше специјална прес конференција на која изјави дека вкупниот извоз на Турција во 2021 […]