ШАМПИОН од Македонија, Куба на колена

Македонскиот олимпиец во дисциплина таеквондо Дејан Ѓорѓиевски, го порази кубанскиот светски шампион во четврфинале. Дејан изненади во Токио, никој не очекуваше толкав успех на нашиот претставник, особено не против толкава […]

Македонија на Олимписки игри !

Дејан Георгиевски со победа над актуелниот олимписки шампион Радик Исаев од Азербејџан резултат 13:6 обезбеди историска олимписка норма. Денес Дарко Костовски објави: “Денеска е ден на Македонското знаме! Почитувани, со […]