ШАМПИОН од Македонија, Куба на колена

Македонија, Свет, Спорт

Македонскиот олимпиец во дисциплина таеквондо Дејан Ѓорѓиевски, го порази кубанскиот светски шампион во четврфинале.

Дејан изненади во Токио, никој не очекуваше толкав успех на нашиот претставник, особено не против толкава конкуренција на светски шампиони.

Дејан ја направи горда МАКЕДОНИЈА. Честитки шампионе!