(Видео) СРПСКИ ТЕНКОВИ се движат кон Косово

На социјалните мрежи се појавија снимки во близина на српско-косовската граница на кои се гледа како српската армија распоредува свои единици. На видеото се гледаат српски тенкови најверојатно M-20UP1 кои […]

БОГОЈЕСКИ: Не разбирам, што е смешново во ТЕНКОВИТЕ на АРМ

Македонија и подари тенкови и авиони на Украина, во знак на благодарност за нејзината солидарност со нашата Татковина во 2001 година. Тогаш Македонија ги наполни Касарните на АРМ и магацините […]

ЗЕЛЕНСКИ: Никогаш нема да и заборавиме на МАКЕДОНИЈА

Претседателот на Украина Владимир Зеленски искажа посебна благодарност кон Македонија! За првпат од почетокот на агресијата на Русија врз Украина, Киев добива помош од борбени авиони во странство, без разлика […]

МНОГУ ОПАСНО (видео): После 1942, повторно германски Леопарди, Гепарди и Хаубици над Севастопољ

Кнцеларот Олаф Шолц се колебаше со недели, но притиокот и во владата и во јавноста и од странство стана преголем. Германската влада соопшти дека ќе ѝ испорача 50 противвоздушни тенкови […]

ПОЛСКА СО НОВА ДОНАЦИЈА – тенкови за Украина

Полскиот премиер Матеуш Моравјецки изјави дека неговата влада испратила тенкови во Украина. За време на интервјуто за приватната телевизија Полсат њуз, Моравјецки беше прашан дали Полска испратила или ќе испрати […]

(ВИДЕА) ТРАГЕДИЈА ЗА РУСИЈА: Тука заврши новата армија кон Харков

Голема трагедија ја снајде Русија, која две недели прегрупираше армиски сили со цел да организира нова офанзива, насочена кон градот Харков. Харков е град на самата граница со Русија, и […]

ПОЛСКА станува ЕУ супер сила, пристигнува огромно оружје од САД

Американски борбени авиони Ф-15 забрзано се стационираат во полска воздухопловна база, изјави министерот за одбрана на Полска, во момент кога НАТО го јакне военото присуство на источното крило во контекст […]

САД и ЧЕШКА испратија нова честитка за Путин, виа Украина

Украина доби околу 25.000 системи за противвоздушно вооружување од САД и нивните сојузници, што му помогна на Киев да не дозволи Русија да доминира во воздухот, изјави денеска началникот на […]

(Видеа/слики) РУСИТЕ БЕГААТ, Украинците ги бркаат со дронови

Руската армија посрамотена и поразена ги напушта боиштата околу Киев, зад себе остави пустош, грабеж, убиени цивили, но и многу воена техника, дел уништена од украинските напади, но дел од […]

РУСИТЕ БЕГААТ како муви без глава и крадат што ќе најдат

Продолжува масовно бегање на руските војници од северниот дел на Украина над Киев во правец кон границата со Белорусија, под налетот на украинската офанзива за ослободување на Украина. Воената опрема […]