СМЕНЕТЕ уште еднаш УСТАВ и готово, нема гаранции за влез во ЕУ

Македонија се наоѓа пред важна одлука дали преку претстојната промена на Уставот ќе го трасира патот за отворање на поглавјата во поединечни области, како на пример економската политика или владеењето […]

МАКЕДОНИЈА одбележува КАЛЕјавление, за многу години!

Денес нашата држава Македонија одбележува празник КАЛЕјавление, кој се прославува како настан кога америчката амбасада во Скопје го соопшти својот став за преземањето на СЈО од страна на чесната и […]

ТАЧЕ огорчено ПРЕСЕЧЕ, Димовски добива казна како амбасадор во Париз

Премиерот Димитар Ковечевски пресече! Огорчен од скандалот со Онишенко, тој ќе го разреши директорот на АНБ Виктор Димовски, и од директорче во Македонија, под казна ќе оди амбасадор во Париз. […]

КАКОВ СРАМ: Рама прави реконструкција на МК Влада

Македонија на колена, Рама договара реконструкција на македонската Влада, измеќарите од СДСМ верно исполнуваат. Останува само уште еден чекор за Албанците целосно да го преземат мнозинството во македонската влада, а […]

САМ СЕ ПРИЈАВИ, дали „шиткачот“ на пасоши застана на страната на Путин?

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во обид да го покрие срамот со криминално шиткање на македонски пасоши на белосветски преваранти, вели дека не постои потерница за украинскиот бизнисмен Олександр […]

РАМА ни се ЗАКАНУВА на Македонците, ќе биде фатално ако не смените Устав

Според албанскиот премиер, Еди Рама, фатално ќе биде ако не се смени Уставот за почеток на преговори со Европската Унија(ЕУ). А тој не си гледа неговиот албански шовинизам, кој е […]

ТАЧЕ го ПОПАРИ партиската шефица од ЕУ, нема гаранции од ново бугарско вето

Премиерот Димитар Ковачевски Таче вчера имаше тежок ден. Неговата партиска шефица од Брисел, Гарсија Перез му порача дека „џабе везе“ со Бугари во Устав, зашто Бугарија може и после тоа […]

ДОБРО УТРО СО АМАТЕРКАТА И КАРАВАНОТ НА ТАЧЕ ЗА БУГАРИ ВО УСТАВ

пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет ГОЛЕМИТЕ ПАРТИИ – СИЛНО И ОДЛУЧНО ЗА БУГАРИ ВО УСТАВ Врвните странски и домашни експерти се чини дека веќе немаат ништо убаво […]

ДОБРО УТРО СО АМАТЕРКАТА И ПРОСЕКОТ НА ТАЧЕ

ПЛАТИ ДАЛЕКУ НАД ПРОСЕК И ВЛАДИНИ ФУНКЦИОНЕРИ  ПОД  ПРОСЕK пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет По примерот на „штурецот и мравката“ и овојпат Владата ќе се справува со […]