ИЗБЕГНАТА нова трагедија во Софија

Патнички авион на германската авио-компанија „Луфтханза“, што утринава требаше да лета од Софија за Франкфурт, остана приземјен откако птици влегле во еден од неговите мотори, јави БНР. Како што јави […]

СКАНДАЛ: Софиска авантура! Бучковски шета, народ плаќа!

Договорот помеѓу Владата и преговарачот со Бугарија, господин Бучковски останува тајна. Од информациите до кои може да се дојде кај извори од кабинетот на премиерот Заев, Бучковски има доста комотна […]