МАКЕДОНИЈА избрка уште 5 руски дипломати

Денес во просториите на Министерството за надворешни работи беше повикан Амбасадорот на Руската Федерација во земјава, Сергеј Баздникин, кому му беше врачена дипломатска нота, со која петмина вработени во Амбасадата […]

МАКЕДОНИЈА официјално и кажа на Русија став за Украина

Министерот за надворешни работи Бујар Османи одржа средба со амбасадорот на Руската Федерација во земјава, Сергеј Баздникин. Како што информираат од македонското Министерство за надворешни работи, на средбата стaнало збор […]