СПЕЦИЈАЛЕН ПОЗДРАВ од Мијалков до Љупче Путеро

Министерот за земјоделие, во времето кога беше прв антикорупционер во владата, Љупчо Николовски – Путеро, изјави дека власта ќе конфискува имот над 30.000 евра, за кој нема доказ за потекло. […]

СДСМ го правда Таче, ама не кажаа кој го ставил директор на Телеком?

Тоа што Димитар Ковачевски како директор во Македонски телеком АД бил поканет и присуствувал на отворање на објектот на МНТ нема ама баш никаква врска со криминалот на ВМРО-ДПНЕ. За […]

Еве кој остана ЛОЈАЛЕН НА ГРУЕВСКИ и одби да сведочи!

Со одбрана на обвинетите продолжи судењето за случајот Плацеви на Водно. Иако одбрана прв требаше да даде екс шефот на УБК Сашо Мијалков, тоа не се случи. Обвинителството претходно достави […]

И ослободувањето од затвор да биде по „РАМКОВЕН“

На Алијанса им смета што до сега „ослободените“ од затвор се македонци. Велат, нема ниту еден албанец ослободен. Додека Сашо Мијалков, Катица Јанева, Орце Камчев и многу други криминалци слават […]

ДАЛИ со АНБ (тајната полиција) сеуште управува Мијалков

Пред извесен период две лица, од кои едно вработено во Агенцијата за национална безбедност беа уапсени во полициска акција при вршење изнуда во скопскиот ресторан „Оливе“. Платените проруски медиуми во […]