БАЈДЕН И ПУТИН се договорија, на ЗЕЛЕНСКИ уште не му кажале

Претседателот на САД, Џо Бајден, им кажал на сојузниците дека ракетата што уби две лица во Полска е на украинската противвоздушна одбрана,  објави Ројтерс, повикувајќи се на неидентификуван извор од […]

И покрај заканите од Путин, Обединетото Кралство ИСПРАЌА ПРОЕКТИЛИ СО ДОЛГ ДОСТРЕЛ во Украина!

Обединетото Кралство ги испраќа своите први проектили со долг дострел во Украина, рече министерот за одбрана Бен Валас, и покрај заканата од Русија до западот. Валас рече дека ракетен систем […]

(Видео) ПУТИН се обеси на Велика Сабота и испрати честитка за Украина

Руското Министерство за одбрана во име на вампирот од Кремељ, антихристот Путин се пофали дека на најголемиот христијански празник Велигден, поточно на Велика Сабота, успеале со високопрецизни ракети од воздух […]

ВУЧИЌ СО НАВРЕДИ кон Косово и Црна Гора, ќе ги тепал со спреј за комарци

Тој во своето обраќање преку порталот на дневниот весник Информер, рече дека кампањата за „штанцање против Србија“ од одредени центри на моќ и дел од регионот интензивно се спроведува во […]

ВУЧИЌ откри НАТО авиони над Русија, ќе напаѓа со кинески ракети

Српскиот претседател, Александар Вучиќ изјави дека авион на НАТО во рускиот воздушен простор следел цивилен лет на српски авион кој летал од Москва за Белград. Наводниот инцидент се случил завчера, […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ (видео): ПсихоПутин ја ракетира ОДЕСА, градот на македонската преродба

Во последните неколку часа серија проектили беа истрелани кон украинскиот пристанишен град Одеса. Тоа е најубавиот од сите градови на брегот на Црното Море, местото каде се создаваат услови за […]

(Видеа) Украина возврати со РАКЕТИ, Руси бегаат како глувци

Руската армија започна со користење на суперсонични ракети, уништувајќи делови од воената опрема на украинската армија. На тоа Украинците возвратија со рекетирање од украинските тактички ракетни системи “Точка У”. Виде […]

(Видеа) НОЌНО ХЕРОЈСТВО Киев со што се бранат Украинците, а со што нападнаа Русите

Ноќната битка за Киев покажа што значи народ да си брани свој дом, свое семејство, своја Татковина, а што значи една туѓа окупаторска војска да војува под присила и да […]