ГРУЈОВЦИ признаа вина, а кој ќе плати штета?

Дел од обвинетите во случајот „Титаник“, кој се однесува на изборни нерегуларности и злоупотреби, на судско рочиште признаа вина. Меѓу оние кои се изјаснија како виновни се поранешната министерка за […]

ГРУЕВСКИ призна кој го предал, ова е човекот

Поранешниот премиер на македонската Влада и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на својот профил на социјалните мрежи ги коментираше исказите на некогашните негови блиски соработници. Тој изрази разочараност од […]