МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ со поддршка за протестот на МПЦ ОА

Партијата Македонски Концепт достави СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА, 22 ЈУНИ 2023 ГОДИНА, кое го пренесуваме во целост. МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ СО ПОДДРШКА НА ПРОТЕСТОТ НА МПЦ ОА Во врска повикот на мирен протест […]

БРИТАНИЈА ПИШТИ, го осети албанскиот шовинизам на свој грб

Илјадници Албанци се собраа денеска во центарот на главниот град на Велика Британија бидејќи сметаат дека во нивната земја не се почитуваат нивните човекови права. Насобраните побараа од власта да […]

ПРОТЕСТ ВО МНР, ниски плати, а многу работа со Македонија

Вработените во бугарското МНР се подготвуваат за штрајк поради малите плати, а премногу работа со Македонија, следење на медиуми, на социјални мрежи, кодошење, протесни ноти, средби со шупелки и сл. […]

НАЈНОВА ВЕСТ: Од какви „ИНФИЛТРАТИ“ стравува ВМРО – ДПМНЕ?!

Повикуваме на масовен протест утре во 20 часот пред влада. Протест за промени, затоа што премногу е, стои во денешното партиско соопштение на ВМРО-ДПМНЕ околу утрешниот протест во Скопје. Според […]

СРАМНО искористување на ЛАМБЕ од партијата ЛЕВИЦА

После виктимизацијата во јавноста на музичката ѕвезда Ламбе Алабаковски за неговата пожар интервенција врз некултуриниот центар Ванчо Михајлов во Битола, како мува на лајно се залепи партијата Левица, која го […]

(Видео) КИРЧО исвиркан во Битола, болшевиците тријат раце

Локалното население во Битола ги пречека со свирежи и навреди бугарскиот премиер, Кирил Петков заедно со потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова, министерката за надворешни работи Теодора Генчовска и поранешната шефица […]

МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ со подршка за НАСТАВНИЦИТЕ и ВОСПИТАЧИТЕ

„Имате полно право на протест и на вашите легитимни барања за враќање на достоинството на просветната професија“, стои во реакцијата на Македонски Концепт во врска најавениот генерален штрајк на наставниците […]