КРАЈ за султанот Ердоган, ова се последни моменти

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган му нареди на министерот за надворешни работи да прогласи за персона нон грата 10 амбасадори, вклучително и амбасадорите од САД, Германија и Франција. Ова е […]

НАТО удара, Русија плаче, кој ќе го извлече подебелиот крај

Односите помеѓу НАТО и Русија се на најниско ниво од крајот на Студената војна, оцени генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг, на прес-конференција по протерувањето на осумте припадници на мисијата […]

НАТО ги исфрли на клоци Русите од Брисел

НАТО одлучи да протера осум дипломати осомничени за вмешаност во непријателски активности, објави телевизијата Скај њуз. „НАТО одлучи да ја преполови мисијата на Русија во Алијансата како одговор на непријателски […]