ЌЕ ГО СМЕНИТЕ Уставот на „куково лето“

Лидерот на партијата Македонски Концепт (МК) Петар Богојески реагира на најавата за обемна промена на Уставот на земјава, во кој ќе се внесат дополнителни измени по барање на етничките Албанци. […]

СМЕНЕТЕ уште еднаш УСТАВ и готово, нема гаранции за влез во ЕУ

Македонија се наоѓа пред важна одлука дали преку претстојната промена на Уставот ќе го трасира патот за отворање на поглавјата во поединечни области, како на пример економската политика или владеењето […]

КОЈ СЕ ПЛАШИ ОД „КЛЕТИТЕ ФАШИСТИ“: По чија директива се менува текстовите на македонските патриотски песни?

Само два месеци по промената на песната „Во борба македонски народе“, испеана од хорот на МОБ кој прескокна цела строфа за „смелите партизани кои се борат под знамето на Гоце […]

(Фото) Џони Деп го промени имиџот и ги разочара обожавателите: „Личи на дебел смрдлив старец без заби“

Американскиот актер Џони Деп ги разочара обожавателите со својот изглед. На социјалните мрежи се појавија негативни коментари за новите фотографии на актерот. Џони Деп (59) беше расположен и поразговара со […]

МЕГА СКАНДАЛ: ВМРО ДПМНЕ прифати промена и БУГАРИ во Устав, откажува РЕФЕРЕНДУМ

Шефот на пратеничката група во име на ВМРО ДПМНЕ, за Радио Слободна Европа изјавува дека ВМРО ДПМНЕ не е против внесување на Бугари во Устав и дека таа партија се […]

МИЦКОСКИ заминува од политиката, најави оставка

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски веднаш по враќањето од одморот во Крашиќи, Црна Гора во изјава за медиумите истакна дека доколку макар еден пратеник од опозијата гласа за пормена на […]