САД и ЧЕШКА испратија нова честитка за Путин, виа Украина

Украина доби околу 25.000 системи за противвоздушно вооружување од САД и нивните сојузници, што му помогна на Киев да не дозволи Русија да доминира во воздухот, изјави денеска началникот на […]

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Каков поклон доби ПУТИН во Украина?

Украина е серозно загрижена за судбината на другарот Путин, особено по брзото завршување на неговата кариера во Кремељ, после катастрофалната воена окупација на таа земја. Великодушните Украинци од регионот Первомајск […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Колку воени авиони денес, НАТО поклони на Украина

Командата на воздухопловните сили на вооружените сили на Украина соопшти дека земјата од својот партнер ќе добие 70 борбени авиони МиГ-26 и Су-25. Доколку е потребно, тие авиони можат да […]

Еве каков ПОКЛОН ДОБИ ЗАЕВ ОД КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски му подари нов автомобил, „шкода суперб“ на поранешниот претседател на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој по напуштење на функцијата се откажа од привилегиите. На Заев, како […]

ПОКЛОН од Владата за граѓаните во 2022 година, честитки

Новата 2022 година ја започнуваме со специјален поклон од Владата за граѓаните. Поскапува струјата и парното. Со среќа да си користите, па уште повесело да поминете оваа година. Цената на […]

Каков ПОДАРОК добила сопругата на Рашковски?

Автомобил Доџ Вајпер СРТ од 2005 година подарок за сопругата на екс генсекот на Владата Драги Рашковски е проблематичен за Антикорупциската комисија. Проценката е дека пазарната вредност е најмалку 50 […]