ОВА НЕ ЧЕКА доколку внесиме БУГАРИ во Устав

Македонското друштво „Илинден” од Тирана, Албанија во реакција, како што наведува, остро ја осудува бугарската пропаганда меѓу Македонците во селата на областа Гора во Албанија и во Косово. Во реакцијата […]

КОЈ Е РОКО, српскиот мафијаш го пријави, МВР никако да го најде

Кој е македонскиот државјанин со прекар РОКО кој според изјави дадени во Специјалниот суд во Белград наплаќал по 30.000 евра за пасош од Македонија? Ова може да биде клучен наод […]

СКАНДАЛ: Спасовски на страната на ГРУЕВСКИ и МИЈАЛКОВ

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски звани Обиџуко во врска скандалот со продавање на македонски пасоши на белосветски преваранти и мафијаши, особено за случајот со Олександар Онишенко даде шокантна изјава. […]

НОВИ 20.000 Албанци, државјани на Македонија

Македонската тајна служба зачувала над 20.000 апликации за македонско државјанство, од кои над 99% етнички Албанци, од причина што имале сознанија дека нивните барања биле со фалсификувани документи, наводно обезбедени […]

СКАНДАЛ: Спасовски издал МК пасош на терорист од ИСИС

Се погласни се информациите дека во СДСМ постои сериозно крило на џихадисти, кои ја помагаат власта на Заев. На тоа реагираат низа политичари и граѓански активисти. Но последните информации се […]