Наместо брза реакција на дојавите за бомби, ОЛИВЕР поднесува КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ за фејзбук статуси

Додека вознемирените граѓани од Оливер Спасовски очекуваат развршница на случајот со дојавите за бомби во училиштата, тој се занимава со кривични пријави за ширење на говор на омраза по социјални […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Убиен миленикот на МВР на Оливер Обиџуко во Истанбул

Македонија се зави во црно! Опасните банди во Турција го убија најважниот македонски државјанин, миленикот на Оливер Обиџуко, извесениот господин Георги Андонов. Господинот Андонов беше нарко – босот на Балканот, […]

ЉАМБЕ ПЕЈАЧОТ го запалил клубот Ванчо Михајлов, Оливер обиџуко пресреќен

Официјално се дознава дека уапсениот потпалувач на бугарскиот квази клуб Ванчо Михајлов во Битола е популарниот македонски пејач Ламбе Алабаковски, кој неодамна се врати со семејството од САД во родниот […]

ДОБРО УТРО со АМАТЕРКАТА И ДВОГЛАВАТА ВЛАДА

ДВОГЛАВАТА ВЛАДА  ЈА  ДОКУСУРУВА  МАКЕДОНИЈА пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет Лицемерието и политичката проституција на владејачкиот СДСМ со нивниот партнер ДУИ дојдоа до почетокот на крајот на […]

ЕКСКЛУЗИВНО: Откриено кој ги пали пожарите?

На социјалните мрежи се споделува фотографија од македонски супермен, за кој се сомневаат дека ги пали пожарите. Злобниците тврдат дека тоа е премиерот Заев. После проверка на факти од неговото […]