(ФОТО) Опасен напад од мечка во село Оморани, човекот едвај спасил жива глава

Центарот за управување со кризи информира дека имало опасен напад од мечка на 61-годишнен човек, на планината Мукос, кај месноста „Сеча“, во атарот на с. Оморани на територија на Општина […]

АЛБАНЕЦ нападнал малолетно девојче во автобус на ЈСП 57

Етнички Албанец, кој во рамки на однесувањето на таа заедница кон сите неалбанци во земјава, си дозволил физички да нападне малолетно девојче во градски автобус на ЈСП бр. 57 кај […]

СКАНДАЛ (Видеа) МВР тепа малолетни ДЕВОЈЧИЊА пред хотел Русија

Вечерва се случи скандал пред хотел Русија, кога МВР тренираше „строгочу“, па во вишок на агресивен адреналин, нападна девојчиња кои вледуваа во такси возило. На видеата се гледа дел од […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Ранет ПРИПАДНИК на УЧК, ги нападнаа Србите во Косовска Митровица

Портпаролот на Владата на Косово, Перпарим Крејзиу, вечерва за Радио Слободна Европа изјави дека на северот на Косово била испратена „само полиција“, демантирајќи ги медиумските извештаи во Србија дека специјалните […]

(ВИДЕО) 35 МИЛИОНИ ЛУЃЕ БИ УМРЕЛЕ ЗА НЕКОЛКУ ЧАСА! Морничава симулација ако Русија користи оружје за МАСОВНО УНИШТУВАЊЕ

Симулацијата предвидува катастрофална војна која би ескалирала по првичниот руски нуклеарен напад. Позната како „План А“, четириминутната анимација има за цел да ги нагласи страшните потенцијални последици од конфликтот меѓу […]

(ВИДЕО) Стигна одговорот на Путин за мостот на Крим: СТРАШЕН НАПАД НА КИЕВ, и не застанува тука!

Четири силни експлозии се слушнаа утринава во центарот на Киев: на лице место известија новинари од новинската агенција АФП. Експлозиите се случиле околу 8:15 часот по локално време (7:15 часот […]

ОТКРИЕН разговорот МАКРОН – ПУТИН, го оговараат БАЈДЕН зад грб

Францускиот државен ТВ канал Франс 2 емитуваше документарен филм во кој се прикажува таен разговор меѓу рускиот претседател Владимир Путин и Емануел Макрон, претседателот на Франција, четири дена пред руската […]

НОВА ВОЈНА на Балкан, НАТО остана без ракавици

Заменик генералниот секретар на НАТО, Мирчеа Џоана, предупреди дека Русија може да се обиде да ја нападне критичната дигитална инфраструктура на Грузија и Босна и Херцеговина, како што направи кога […]